Promienny Lotos –
Qigong dla kobiet

Promienny Lotos • Forma dla kobiet

Forma stworzona specjalnie dla kobiet, w której Mistrzyni Daisy Lee połączyła chińską, tybetańską oraz zachodnią koncepcję energii. Chi Kung Promienny Lotos cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet na całym świecie i zdobył bardzo duże uznanie dzięki pozytywnemu oddziaływaniu na organizm.


Qigong/Chi Kung Promienny Lotos

  • może być dla kobiet metodą na profilaktykę zdrowotną i utrzymanie zdrowia ciała, umysłu i ducha
  • poprawia naszą kondycję pod względem energetycznym i pozwala ją utrzymać przez długi czas
  • pomaga poczuć wewnętrzną moc w posługiwaniu się głosem i wyrażaniu siebie - pomaga uwolnić stare wzorce energetyczne i powrócić do równowagi emocjonalnej i fizycznej
  • przyczynia się także do tego, że dłużej zachowujemy młody wygląd

Czym różni się Radiant Lotus Qigong - Chi Kung Promienny Lotos od innych form Chi Kung?

To nie tylko starochińskie ćwiczenia zdrowotne, medytacja w ruchu, oddech i wizualizacja. Wykorzystujemy w nim także automasaż, akupresurę oraz Tybetańskie leczenie dźwiękiem - sześć dźwięków o specyficznej wibracji, służących zdrowiu i równowadze energetycznej. Potężna moc wibracji każdego z nich wykorzystywana jest do pracy nad poszczególnymi narządami i układami. Bywają one pomocne w rozbijaniu zastałego i zablokowanego Qi w ciele oraz odnawiają równowagę kobiecych hormonów i ożywiają je.


Jak działa na organizm?

  • pozwala zaktywizować i poczuć Qi, uwolnić ją na zewnątrz, wzmacnia pole energetyczne
  • pomaga odblokować przepływ Qi przez meridiany
  • aktywizuje pracę grasicy i wzmacnia układ immunologiczny,
  • wspomaga pracę układu hormonalnego, pobudza krążenie limfy i krwi
  • wykazuje pozytywne działanie przy redukcji zespołu napięcia przedmiesiączkowego, przy zaburzeniach równowagi hormonalnej, przy objawach menopauzy, uderzeniach gorąca, cystach, torbielach, włókniakach i wielu innych zaburzeniach i dolegliwościach
  • powoduje wyraźną redukcję stresu, niweluje napięcia i przemęczenie

Daisy Lee

Z pochodzenia Chinka, od ponad 15 lat studiuje i naucza różne style Qigong, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb kobiet. Nauczyciel certyfikowany przez Qigong National Association of America, jako doświadczony praktyk kliniczny jest jednym z głównych instruktorów GAIAM - organizacji propagującej zdrowy i świadomy styl życia. Daisy Lee wiele lat studiowała sztuki walki m. in.: Shaolin Kung Fu, Shotokan Karate, Yang Style Tai Chi, Tai Mantis.

Od wielu lat mieszka na Hawajach i prowadzi własny ośrodek Kahuna Valley, w którym naucza i wykorzystuje Qigong jako metodę wzmacniającą organizm oraz wspomagającą tradycyjne leczenie. Jej autorski program Qigong Promienny Lotos skierowany jest do kobiet. Jeździ po świecie ucząc kobiety tego stylu oraz prowadzi programy certyfikacji nauczycielek. Jej programy Qigong służące redukcji poziomu stresu wykorzystywane są m.in. w korporacjach, szpitalach (m.in. na oddziałach onkologicznych: Szpital J.Hopkinsa w Baltimore, stan Maryland), szkołach, więzieniach, przez sportowców, dzieci, młodzież i ludzi starszych.

Daisy Lee wraz z Francesco Garipolli są twórcami dokumentalnego filmu o chińskich Mistrzach Qi-gong. Był on wyświetlany w amerykańskich stacjach telewizyjnych i obejrzało go ponad 100 milionów ludzi. Filmy instruktażowe, które nagrali to m.in.: Qigong for Beginnnners, Qigong for Stress Relief, Qigong for Energy, Radiant Lotus Qigong, Qigong for Cleansing- Organ Cleansing und Strengthening - Zhang Fu Gong i inne.

więcej informacji można znaleźć na:
www.qigongdlakobiet.pl,
www.radiantlotusqigong.com
www.kahunavalley.org

Informacje na temat medycznych badań nad pozytywnym wpływem Qigong na zdrowie można znaleźć m.in. na www.qigonginstitute.org.by Lone Sorensen

by Lone Sorensen


by Lone Sorensen

 by Lone Sorensen

Witamy ::  Metoda ::  Działanie terapeutyczne ::  Działanie estetyczne ::  O mnie ::  Linki ::  Kontakt
Copyright © 2011-2024. Designed by tau